Treść strony: Koronawirus - aktualności

Koronawirus - aktualności

Stronicowanie

 • Ogłoszenie Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego

  Ogłoszenie Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego o sposobie przyjmowania i załatwiania spraw w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu

  2020.05.22

  Na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 878) biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia bezpieczeństwa obywateli informuję o wprowadzonych od dnia 25 maja 2020 r. zasadach w zakresie obsługi interesantów i funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu

 • informacja dot. odpadów w dobie koronawirusa

  Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie epidemii koronawirusa

  2020.05.22

  Poniżej publikujemy wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie epidemii koronawirusa. Zawierają one wskazania m.in. do jakiego kosza wyrzucić i w jaki sposób zabezpieczyć zużyte maseczki ochronne, rękawiczki i inne środki ochrony osobistej. Jeśli jesteśmy osobami zdrowymi i korzystamy ze środków zapobiegawczych, tj. maseczek i rękawiczek ochronnych np. w miejscu pracy, w komunikacji miejskiej, podczas zakupów w celu minimalizacji ryzyka zakażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, sprawa z utylizacją jest prosta. 

 • Osobisty plan awaryjny

  Plan awaryjny - jak szukać pomocy, gdy doświadczamy przemocy domowej w trakcie epidemii

  2020.05.19

  Stan epidemii i jego konsekwencje dla naszej wolności osobistej nie mogą powodować, że osoby zagrożone przemocą domową zostaną pozostawione bez niezbędnego wsparcia. W odpowiedzi na ich potrzeby, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, działając we współpracy z ekspertkami Fundacji Feminoteka, Centrum Praw Kobiet i Niebieskiej Linii IPZ, opracowało „Plan awaryjny”. Zawiera on informacje o możliwościach uzyskania pomocy w czasie pandemii dla wszystkich, którzy w czterech ścianach doświadczają przemocy.

 • Kilka statystyk

  Kilka statystyk

  2020.05.13

  W okresie wprowadzonych ograniczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno naszych interesantów jak i pracowników, zgodnie z zaleceniami,  podjęta została decyzja o  ograniczeniu w bieżącej pracy Starostwa Powiatowego wizyt interesantów w Starostwie do niezbędnego minimum. Urząd pracował jednak w pełnym zakresie i niezmienionych godzinach pracy, a interesanci swoje sprawy załatwiali  przez Internet za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej www.epuap.gov.pl lub www.obywatel.gov.pl przy użyciu profilu zaufanego, mailowo,  z wykorzystaniem poczty tradycyjnej,  z wykorzystaniem  specjalnie przygotowanej skrzynki podawczej usytuowanej w holu głównym budynku oraz telefonicznie. Gotowy do odbioru dokument interesant odbierał osobiście umówionego dnia i o konkretnej godzinie.

 • Kampania „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”

  Kampania „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”

  2020.04.24

  W ramach realizowanych inicjatyw, które mają na celu budowanie patriotyzmu konsumenckiego oraz wzrostu konkurencyjności polskiej żywności Powiat Golubsko-Dobrzyński włączył się do ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”, której celem jest zwiększenie wiedzy Polaków na temat znaczenia świadomych decyzji zakupowych dla obecnej sytuacji gospodarczej i ekonomicznej kraju wywołanej pandemią wirusa SARS-CoV-2 prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Wybieranie polskich produktów żywnościowych to wsparcie dla polskich rolników i przedsiębiorców, to praca dla nas i dla naszych bliskich, to przychody i zyski firm działających w Polsce oraz podatki wspierające lokalne budżety.

 • Ogłoszenie Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego

  2020.04.21

  Uprzejmie informujemy, że tak jak dotychczas Wydziały Starostwa Powiatowego wykonują swoje zadania w pełnym zakresie i w niezmienionych godzinach pracy.  Mając na względzie  ograniczenia wynikające z wprowadzenia na obszarze kraju stanu epidemii wywołanego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, na podstawie  § 13 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów  z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii  (Dz. U. z 2020 r. poz. 697) w dalszym ciągu podstawową zasadą obsługi klienta w Starostwie Powiatowym jest kontakt telefoniczny, mailowy lub elektroniczny.

 • Nowa normalność: etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

  Nowa normalność: etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

  2020.04.20

  Od 20 kwietnia zmieniły się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Rząd podejmuje ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Rządowi zależy przede wszystkim na dalszej ochronie obywateli, dlatego będą wszystkich będą obowiązywać niezmienne zasady bezpieczeństwa. Muszą się one stać podstawą nowej normalności. 

 • Koronawirus - raport video w powiecie golubsko-dobrzyńskim na dzień 10.04.2020

  2020.04.10

  Epidemia koronawirusa w Polsce nadal się rozszerza. Odnotowano już ponad 5 tysięcy zachorowań, a prawie 200 osób zmarło. W powiecie Golubsko-Dobrzyńskim na dzień 10 kwietnia 192 osoby objęte są kwarantanną i 4 nadzorem epidemiologicznym, 2 osoby zakażone (1 - w szpitalu w Grudziądzu, 1 - w izolatorium w Ciechocinku), 1 osoba wyleczona. Cały prawie półgodzinny raport w Programie Lokalnym TV Golub-Dobrzyń oraz na tvgd.pl

 • Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym

  „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” – Moduł III

  2020.04.10

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Golubiu – Dobrzyniu uprzejmie informuje, iż od dnia 10 kwietnia 2020 r. do dnia 4 września 2020 r.  będzie przyjmowało wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach Modułu III w/w programu.  Program umożliwia osobom niepełnosprawnym z powiatu golubsko – dobrzyńskiego uzyskanie pomocy finansowej w związku z wystąpieniem w Polsce, zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii. 

 • Tarcza Antykryzysowa – jakie wsparcie można otrzymać w ZUS

  Tarcza Antykryzysowa – jakie wsparcie można otrzymać w ZUS

  2020.04.10

  Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji,
  które składają się na Tarczę Antykryzysową. Przepisy te weszły w życie 1 kwietnia. Na ich podstawie możesz starać się w ZUS
  o świadczenie postojowe, zwolnienie z opłacania składek czy odroczenie terminu ich płatności lub układ ratalny. W ZUS niemal wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi możesz załatwić przez internet. Konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS możesz założyć bez wychodzenia z domu – przez internet za pomocą profilu zaufanego (ePUAP/login.gov) lub bankowości elektronicznej.

 • Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej

  Obowiązek zasłaniania ust i nosa już wkrótce, a zasady bezpieczeństwa na dłużej

  2020.04.09

  Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku rząd wprowadza obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. Przedłużono również obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Matury i egzamin kończący podstawówkę zostaną przełożone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu. Ponadto wszystkie szkoły pozostają zamknięte do niedzieli 26 kwietnia. Do tego czasu – tak jak dotychczas – placówki mają obowiązek prowadzić nauczanie zdalne.

 • CHCĄC WESPRZEĆ SZPITAL, MOŻNA WPŁACAĆ DAROWIZNY NA KONTO PLACÓWKI

  2020.04.06

  Szanowni Państwo, zgłaszają się do nas osoby prywatne oraz przedsiębiorcy, którzy w tej trudnej sytuacji chcą wesprzeć nasz szpital i pogotowie. Dlatego informujemy, że wszyscy zainteresowani mogą dokonywać wpłat na poniższe konto Szpitala. Numer konta do dokonywania wpłat: Szpital Powiatowy Sp. z o.o., ul. Dr Jerzego Gerarda Koppa 1 E, 87-400 Golub-Dobrzyń, numer konta: 61 1560 0013 2532 9202 1000 0001 z dopiskiem "darowizna dla Szpitala". Jednocześnie pragniemy wyrazić podziękowania tym wszystkim, którzy w zaistniałej sytuacji epidemii wirusa SARS-CoV-2 służą pomocą i wsparciem na rzecz pracowników „Szpitala Powiatowego” Sp. z o.o. w Golubiu-Dobrzyniu.

 • Zmieniono termin składania oświadczeń majątkowych

  2020.04.03

  Do 31 maja wydłużono termin składania oświadczeń majątkowych. Odpowiedni zapis znalazł się w obowiązującej od wtorku ustawie o przeciwdziałaniu COVID-19. Zgodnie z ustawą, będącą elementem tzw. tarczy antykryzysowej, osoby obowiązane do złożenia oświadczenia ostanie majątkowym za rok 2019, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego, mogą złożyć oświadczenie w terminie do dnia 31maja 2020 r. Dotychczas termin na złożenie oświadczenia upływał z końcem kwietnia. Oświadczenie majątkowe według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego należy złożyć w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach wraz z kopią zeznania (PIT) o wysokości osiągniętego dochodu w danym roku podatkowym.

 • Zakaz wstępu do lasu stanowiącego własność Skarbu Państwa na terenie Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń

  Zakaz wstępu do lasu stanowiącego własność Skarbu Państwa na terenie Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń

  2020.04.03

  Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń informuje o wprowadzeniu w dniu 03.04.2020 r., od godz. 17:00 zakazu wstępu do lasu. Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U.2020 poz.374 ze zm.) oraz w związku z par. 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystapieniem stanu epidemii (Dz.U.2020 poz.566 ze zm.) wprowadzam dla osób nieupoważnionych zakaz wstępu do lasu ...

 • UWAGA NA OSZUSTÓW ŻERUJĄCYCH NA KORONAWIRUSIE

  UWAGA NA OSZUSTÓW ŻERUJĄCYCH NA KORONAWIRUSIE – OSTRZEŻENIE PREZESA UOKIK

  2020.04.02

  W czasie niepewności na rynkach finansowych ostrożnie podchodźmy do ofert dużego zysku bez ryzyka. Uważajmy także na propozycje szkoleń i zbiórek, które dostajemy od nieznanych osób czy organizacji. Prezes UOKiK Tomasz Chróstny radzi, jak chronić się przed oszustami, którzy chcą wykorzystać nasz lęk przed epidemią koronawirusa i kryzysem. Podczas pandemii uaktywnili się oszuści. Wabią konsumentów wysokimi zyskami bez ryzyka, ofertami produktów lub usług mających stanowić panaceum na koronawirusa czy próbują wykorzystać chęć pomocy innym.

 • Kolejne kroki w walce z koronawirusem

  Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

  2020.03.31

  Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniają się zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych oraz zawiesza się działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia? Walczymy z koronawirusem – pomóż nam w tym i Ty! Żebyśmy wszyscy zatrzymali rozprzestrzenianie się epidemii, musimy stosować się ściśle do konkretnych zaleceń. Zebraliśmy je w jednym miejscu. Przeczytaj i stosuj.

 • Sprzedawca podwyższa cenę w związku z koronawirusem, zgłoś to UOKiK

  Sprzedawca podwyższa cenę w związku z koronawirusem, zgłoś to UOKiK

  2020.03.25

  UOKiK stale monitoruje rynek i analizuje informacje zebrane od konsumentów i przedsiębiorców. W ramach prac nad specustawą urząd przygotował również pakiet rozwiązań prawnych umożliwiających interwencję w przypadku stosowania przez sklepy nieuczciwych i wygórowanych cen na sprzedawane towary. Jeśli sprzedawca podwyższa cenę w związku z koronawirusem, zgłoś to UOKiK na adres monitoring@uokik.gov.pl lub pod nr 801 440 220, 22 290 89 16. UOKiK stale monitoruje rynek i analizuje informacje zebrane od konsumentów i przedsiębiorców. W ramach prac nad specustawą urząd przygotował również pakiet rozwiązań prawnych umożliwiających interwencję w przypadku stosowania przez sklepy nieuczciwych i wygórowanych cen na sprzedawane towary.

 • Aplikacja "Kwarantanna domowa"

  Aplikacja "Kwarantanna domowa"

  2020.03.25

  WYSŁANIE ZDJĘCIA ZAMIAST WIZYTY POLICJANTÓW! JESTEŚ OBJĘTY KWARANTANNĄ DOMOWĄ? ZAINSTALUJ NA SWOIM TELEFONIE SPECJALNĄ APLIKACJĘ MINISTERSTWA CYFRYZACJI. Jak to działa? Wszystkie osoby objęte kwarantanną dostają SMSa zachęcającego do ściągnięcia i zainstalowania aplikacji. WAŻNE! Aktywuj aplikację w miejscu odbywania kwarantanny, po odebraniu SMSa. Otrzymanie wiadomości to znak, że Twoje dane pojawiły się w bazie. System jest połączony z bazą numerów telefonów osób, które zostały objęte kwarantanną. WAŻNE! Nie ma możliwości, by z aplikacji korzystały osoby nieobjęte kwarantanną.

 • Bezpłatna pomocy psychologicznej dla osób z całego kraju w związku z pandemią koronawirusa

  Bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób z całego kraju w związku z pandemią koronawirusa

  2020.03.24

  W związku z panującą  epidemią koronowirusa,  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Golubiu-Dobrzyniu przekazuje listę psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, którzy udzielą bezpłatnej pomocy psychologicznej  osobom  z całego kraju.

  Pomoc dostępna jest dla wszystkich osób. Aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji prosimy:

  1. Wybrać terapeutę;

  2. Sprawdzić dzień i godzinę kiedy jest on do dyspozycji;

  3. Wysłać sms z prośbą o umówienie się;

  4. Uzyskać potwierdzenie.

 • Ponowna prośba o ograniczenie wizyt w urzędzie

  Ponowna prośba o ograniczenie wizyt w urzędzie

  2020.03.24

  W związku z ogłoszeniem na obszarze kraju stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania, podtrzymujemy naszą prośbę o ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu wyłącznie do niezbędnego minimum. Swoje sprawy prosimy załatwiać poprzez: - Internet za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej www.epuap.gov.pl lub www.obywatel.gov.pl przy użyciu profilu zaufanego, - pocztą elektroniczną na adres e-mail główny Starostwa Powiatowego: powiat@golub-dobrzyn.com.pl lub adresy e-mailowe merytorycznych wydziałów Starostwa Powiatowego. Zamiar złożenia wniosku w sprawach pilnych do Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg  prosimy uzgadniać telefonicznie.

Stronicowanie