Treść strony: Relacje z imprez sportowych

Relacje z imprez sportowych

Stronicowanie

 • V edycja Princess Anna Vasa Tour "Śladami Anny Wazówny" 2024

  V edycja Princess Anna Vasa Tour "Śladami Anny Wazówny" 2024

  2024.07.12

  Do rozpoczęcia V edycji Princess Anna Vasa Tour ,,Śladami Anny Wazówny” kategorii UCI 2.2. pozostały dwa tygodnie (26-28 lipca 2024 r.), jednak już teraz przypominamy Państwu, że trasy wyścigu będą przebiegać przez drogi na terenie Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Wyścig kolarski został podzielony na kilka etapów:

 • Triumf Nikodema Siałkowskiego w Mistrzostwach Polski 2024 rozgrywanych w Płocku

  Triumf Nikodema Siałkowskiego w Mistrzostwach Polski 2024 rozgrywanych w Płocku

  2024.06.24

  Nikodem Siałkowski – reprezentant UKS Copernicus CCC – SMS Toruń zwyciężył w wyścigu juniorów ze startu wspólnego w Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Płocku. Nikodem oprócz pierwszej lokaty, podczas ww. zmagań sportowych stanął na najniższym stopniu podium w jeździe na czas. Był to drugi medal w tegorocznych mistrzostwach dla tego młodego i utalentowanego zawodnika. Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia w kolarstwie.

 • -

  Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w trójboju lekkoatletycznym

  2024.06.06

  W dniu 6 czerwca 2024 r. na terenie Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w trójboju lekkoatletycznym dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2013 i młodsi. W grupie dziewcząt najlepsze okazały się reprezentantki Zespołu Szkół w Działyniu, natomiast w grupie chłopców najlepsi byli uczniowie Zespołu Szkół im. Wojska Polskiego w Zbójnie. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz pamiątkowe puchary.

 • Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w lekkoatletyce indywidualnej dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2009-2010

  Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w lekkoatletyce indywidualnej dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2009-2010

  2024.05.24

  W dniu 23 maja 2024 r. na terenie Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w lekkoatletyce indywidualnej dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2009-2010. Podczas rozgrywek młodzi sportowcy zmagali się w dyscyplinach: bieg na dystansie: 100 m, 300 m, 800 m, 1500 m, skok w dal, rzut oszczepem, pchnięcie kulą oraz sztafeta szwedzka (400 m, 300 m, 200 m, 100 m). Dziękujemy wszystkim biorącym udział w zmaganiach sportowych w ww. dyscyplinach, natomiast zwyciężczyniom i zwycięzcom swoich konkurencji życzymy powodzenia podczas finałów wojewódzkich w dniu 28 maja br. w Świeciu.

 • -

  Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w czwórboju lekkoatletycznym dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2011 i młodsi

  2024.05.13

  W dniu 9 maja 2024 r. na terenie Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w czwórboju lekkoatletycznym dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2011 i młodsi. Spośród 4 drużyn dziewcząt najlepsze tego dnia okazały się reprezentantki Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim, natomiast w grupie chłopców spośród 4 drużyn pierwsze miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu.

 • -

  Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w piłce nożnej dziewcząt z roczników 2011 i młodsze oraz 2009-2010

  2024.04.26

  W dniu 25 kwietnia 2024 r. na boisku orlik mieszczącym się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w piłce nożnej dla dziewcząt z dwóch grup wiekowych. W ramach organizacji Igrzysk Dzieci, w których rywalizowały dziewczęta z czterech szkół z rocznika 2011 i młodsze, najwięcej umiejętności piłkarskich miały uczennice z Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu. Podobnie sytuacja wyglądała w grupie starszej, w której zmagały się uczennice z trzech szkół z rocznika 2009-2010. W tym dniu w grupie starszej bezkonkurencyjne okazały się także reprezentantki z Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu.

 • -

  Półfinał wojewódzki w piłce nożnej dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2004 i młodsi

  2024.04.18

  W dniu 18 kwietnia 2024 r. na boisku typu orlik mieszczącym się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się półfinały wojewódzkie w piłce nożnej dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2004 i młodsi. W zmaganiach sportowych brały udział 3 zespoły dziewcząt oraz 3 zespoły chłopców. Na tym etapie rozgrywek wśród dziewcząt najlepsze okazały się uczennice z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, natomiast w grupie chłopców zwyciężyli reprezentanci III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy. Gratulujemy wszystkim zespołom wysokich umiejętności piłkarskich, zaś zwycięzcom życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.

 • -

  Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w drużynowych biegach przełajowych

  2024.04.11

  W dniu 11 kwietnia 2024 r. o godz. 9:30 w lasku miejskim w Golubiu-Dobrzyniu, zgodnie z Kalendarzem i Regulaminem Imprez Sportowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla uczniów z wszystkich grup wiekowych tj. Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady odbyły się Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w drużynowych biegach przełajowych. W zawodach przy sprzyjającej pogodzie udział wzięłó 150 uczniów z 11 szkół z terenu Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego.

 • Nagrody sportowe Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego rozdane

  Nagrody sportowe Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego rozdane

  2024.04.03

  Blisko 20.000,00 zł, wyniosła pula nagród, które otrzymali sportowcy z powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Wśród wyróżnionych „Nagrodami Sportowymi Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego za rok 2023 r.” znaleźli się zawodnicy oraz szkoleniowiec, którzy osiągnęli wysokie wyniki w rywalizacjach na arenie krajowej i międzynarodowej. W gronie laureatów nie zabrakło cyklistek i kolarzy, sportów walki - kickboxing, piłkarek ręcznych plażowych i kadrowicza piłki nożnej. Nagrodzeni sportowcy ujęci w Systemie Sportu Młodzieżowego rywalizowali w kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior oraz młodzieżowiec podczas m.in.: Mistrzostw Polski. 

 • -

  Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w piłce nożnej dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2004 i młodsi

  2024.03.28

  W dniu 27 marca 2024 r. na boisku typu orlik na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w piłce nożnej dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2004 i młodsi. W zawodach uczestniczyły trzy szkoły: Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu. Po wyrównanych meczach w grupie dziewcząt oraz chłopców mistrzyniami na poziomie powiatowym zostały reprezentantki Zespołu Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu. Tytuł „Mistrza Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego” w grupie chłopców również zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu.

 • Ogłoszenie o przyznaniu nagród sportowych Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe

  2024.03.13

  W związku z podjęciem przez Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego uchwały nr 192/517/24 z dnia 11 marca 2024 r. w sprawie przyznania nagród sportowych Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego, uprzejmie informujemy, że decyzją Zarządu Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego nagrody sportowe Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego za rok 2023 otrzymują:

 • -

  Ćwierćfinał wojewódzki dziewcząt z rocznika 2009-2010 w piłce ręcznej

  2024.03.08

  W dniu 7 marca 2024 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbyły się ćwierćfinały wojewódzkie w piłce ręcznej dziewcząt z rocznika 2009-2010. Triumfatorkami zawodów zostały reprezentantki Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzozówce, które wygrały bezpośrednie starcie z zespołem ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.

 • Nagrody sportowe Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego

  2024.02.19

  Informujemy, że z dniem 17 lutego 2024 r. weszła w życie Uchwała Nr LXXIX/465/2024 Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego z dnia 30 stycznia 2024 roku w sprawie przyjęcia Regulaminu określającego szczegółowe zasady, tryb przyznawania oraz rodzaje i wysokość nagród sportowych Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego dla osób fizycznych za osiągnięte wysokie wyniki sportowe, trenerów oraz dla innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

  Wnioski o nagrody sportowe można składać do dnia 29 lutego 2024 roku w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu (parter) lub przesłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń. Wniosek należy wypełnić czytelnie, najlepiej pismem komputerowym.

 • -

  XXIV edycja Pucharu Tymbarku - wydłuża czas zapisów

  2024.02.06

  W imieniu Organizatorów serdecznie zachęcamy do zapisów na XXIV edycję Pucharu Tymbarku. Puchar Tymbarku to festiwal piłki nożnej, a także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, nauki zasad fair play i gry zespołowej. Ponadto pielęgnacja zdrowych nawyków, nawiązywania nowych znajomości oraz możliwość spełnienia piłkarskich marzeń. Na najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku czekają również niezapomniane i pełne piłkarskich emocji nagród. Zwycięzcy poza rozegranym spotkaniem finałowym na PGE Narodowym zostaną zaproszeni na reprezentacji Polski. 

 • Rusza nabór wniosków do Programu Sport Dla Wszystkich w 2024 roku

  2024.02.02

  Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków na realizację w 2024 roku Programu Sport dla Wszystkich. Głównym celem programu jest wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu. Na realizację zadań z zakresu ww. Programu zaplanowano kwotę w wysokości 100 mln zł. Program polega na dofinansowaniu zadań upowszechniających sport w różnych grupach społecznych i środowiskowych, a działania te realizowane są poprzez dofinansowanie m. in. zajęć i imprez sportowych, konferencji i publikacji specjalistycznych oraz eventów okolicznościowych, które motywują do aktywnego modelu spędzania wolnego czasu, promują sport, jako środek pozytywnie wpływający na utrzymanie zdrowia oraz zapobiegają patologiom społecznym.

Stronicowanie