Aktualności

Stronicowanie

 • Starosta Golubsko-Dobrzyński z jednogłośnym wotum zaufania i absolutorium

  Starosta Golubsko-Dobrzyński z jednogłośnym wotum zaufania i absolutorium

  2022.06.30

  Na LIII sesji Rady Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiemu, która miała miejsce 29 czerwca br., zapadło kilka istotnych decyzji. Starosta Franciszek Gutowski i Zarząd Powiatu mogą być szczególnie zadowoleni z otrzymanego jednogłośnie wotum zaufania oraz udzielonego absolutorium z tytułu wykonania zeszłorocznego budżetu. Podstawą do jego udzielenia jest „Raport o stanie Powiatu w 2021 roku”. Dokument zawiera kompleksowe podsumowanie zeszłorocznych działań w takich obszarach jak: oświata, kultura, pomoc społeczna, infrastruktura, czy opieka zdrowotna. Radni i mieszkańcy powiatu mieli miesiąc na szczegółowe zapoznanie się z Raportem.

 • Zawody spławikowe o Puchar Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego

  2022.06.29

  W dniu 26 czerwca 2022 r. na Bulwarze Golubskim rozegrane zostały zawody spławikowe o Puchar Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego. Organizatorem zawodów był Zarząd Koła Miejskiego PZW „Drwęca w Golubiu-Dobrzyniu.

 • Ćwiczenia dzienne z udziałem kompanii ratowniczo-gaśniczej, służb i instytucji Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego

  Ćwiczenia dzienne z udziałem kompanii ratowniczo-gaśniczej, służb i instytucji Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego

  2022.06.29

  W dniu 28 czerwca br. odbyły się ćwiczenia dzienne zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu, Komedę Powiatową Policji w Golubiu-Dobrzyniu, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Golubiu-Dobrzyniu oraz Gminę Ciechocin przy udziale WIOŚ w Bydgoszczy oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego – Wody Polskie. W wydarzeniu udział wzięli Starosta Golubsko-Dobrzyński – Franciszek Gutowski, Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński – Danuta Malecka oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP, Komendy Powiatowej Policji, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, Państwowego Gospodarstwa Wodnego, Gminy Ciechocin, Miasta Golubia-Dobrzynia, Gminy Golub-Dobrzyń oraz Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych w system KSRG.

 • 50-lecie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Władysława Reymonta w Kowalewie Pomorskim

  2022.06.28

  W dniu 25 czerwca Wicestarosta Danuta Malecka wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Grabowskim oraz Dyrektorem Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim Bogdanem Oskwarkiem uczestniczyli w jubileuszowym spotkaniu z okazji 50-lecia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Władysława Reymonta w Kowalewie Pomorskim.

 • POLAND TROPHY EXTREME 2022

  2022.06.27

  W dniach 23-25 czerwca 2022 r. w Golubiu-Dobrzyniu odbył się rajd POLAND TROPHY EXTREME 2022. Wydarzenie skupiło miłośników sportów samochodowych o charakterze off-roadowych z całej Polski. Rajd został podzielony na dwa etapy, nocny i dzienny. W czwartek (23.06) o godzinie 15.00 rozpoczęła się odprawa zawodników na Rynku Golubskim z udziałem Wicestarosty Golubsko-Dobrzyńskiego Danuty Maleckiej, przedstawicieli Miasta Golubia-Dobrzynia i Gminy Radomin, którzy powitali uczestników rajdu oraz gości.

 • Zaproszenie na 46. Wielki Turniej Rycerski na Zamku Golubskim

  Zaproszenie na 46. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Golubskim

  2022.06.27

  W dniach 1-3 lipca 2022 r. odbędzie się 46. Wielki Turniej Rycerski. Oprócz zmagań rycerstwa odbędą się pokazy kaskaderskie, a w sobotni wieczór organizatorzy zapraszają na pokaz ognia. W czasie turnieju odbywać się będą: turniej bojowy pieszy, pokazy grup rekonstrukcyjnych, jarmark, zwiedzanie Zamku i obozowiska rycerskiego.

 • Sport w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim w roku szkolnym 2021/2022

  2022.06.27

  W roku szkolnym 2021/2022 w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim odbyło się 18 imprez sportowych dla młodzieży szkolnej z roczników 2009 i młodsi, 2007-2008 oraz 2002 i młodsi, w celu wyłonienia Mistrzyń i Mistrzów Powiatu. Drużyny uzyskujące status zwycięzców na szczeblu Powiatowym, mogły rywalizować w dalszym etapie rozgrywek – tj. w zawodach wojewódzkich.

 • W trosce o bezpieczeństwo sanitarne mieszkańców Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego

  2022.06.24

  Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Grabowski i Starosta Golubsko-Dobrzyński Franciszek Gutowski w dniu 20 czerwca br. spotkali się z Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Bydgoszczy, Panem Wojciechem Koper i z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Golubiu-Dobrzyniu, Panią Iwoną Malinowską.

 • LIII sesja Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego

  2022.06.22

  Informujemy, że w dniu 29 czerwca 2022 r., godz. 14.00 na Zamku Golubskim (I piętro) odbędzie się LIII sesja Rady Powiatu Golubsko–Dobrzyńskiego VI kadencji. Zapraszamy również do śledzenia przebiegu obrad sesji Rady Powiatu na stronie www.golub-dobrzyn.com.pl, w zakładce eSesja.

 • Delegacja Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego gościła w partnerskim mieście Plunge

  Delegacja Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego gościła w partnerskim mieście Plunge

  2022.06.22

  Po dłuższej przerwie spowodowanej przez epidemię koronawirusa nastąpił powrót do bezpośrednich kontaktów pomiędzy partnerskimi samorządami Plunge i Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Wizyta odbyła się na zaproszenie Mera Regionu Audriusa Kliśonisa i dzięki gościnności władz miasta Plunge. Tegoroczne spotkanie miało wyjątkowy charakter z okazji jubileuszu miasta. W lokalnym święcie 230-lecia uzyskania praw magdeburskich miasta Plunge uczestniczyli przedstawiciele powiatowego samorządu: Danuta Malecka Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński, Katarzyna Orłowska Sekretarz Powiatu oraz Marcin Nowak Koordynator Biura Informatyki i Bezpieczeństwa Informacji.

 • Poland Trophy Extreme

  Poland Trophy Extreme

  2022.06.22

  Serdecznie zapraszamy na Poland Trophy Extreme, który odbędzie się w dniach 23-26 czerwca 2022 r. w Golubiu-Dobrzyniu. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego. Zachęcamy wszystkich kibiców do uczestnictwa w imprezie. Harmonogram wydarzenia znajduje się poniżej.

 • Informacja

  2022.06.21

  Informujemy, że w dniu 24 czerwca 2022 roku Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Golubiu-Dobrzyniu będzie czynny w godzinach 8.00-12.00. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

 • Wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do sprzedaży

  2022.06.15

  Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego
  na podstawie art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. po. 1899 ze zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego przeznaczonych do sprzedaży.

 • Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Radomin

  2022.06.15

  Dnia 14 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie inwestycji drogowej pn. „Modernizacja infrastruktury drogowej dróg gminnych numer 110329C, 110330C, 110332C na terenie Gminy Radomin” finansowanej z środków Rządowego Funduszu „Polski Ład” Programu Inwestycji Strategicznych – edycja I.

 • Ogłoszenie o naborze wniosków nr 3/2022/G - utworzenie klubu młodzieżowego oraz inne działania z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym

  2022.06.13

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy” informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantu 
  w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020, ZAKRES TEMATYCZNY: utworzenie klubu młodzieżowego oraz inne działania z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym.

 • Uroczystość wręczenia promes w ramach II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

  Uroczystość wręczenia promes w ramach II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

  2022.06.13

  Na zaproszenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza w dniu 13 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia promes w ramach II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W wydarzeniu udział wzięli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pani Anna Gembicka, Posłanka na Sejm – Pani Joanna Borowiak, Poseł na Sejm - Jan Krzysztof Ardanowski, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski – Józef Ramlau, Starosta Franciszek Gutowski wraz z Wicestarostą Danutą Malecką oraz włodarze jednostek samorządowych z terenu Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego.

 • XXVI Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych "Bądźmy Razem"

  XXVI Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych “Bądźmy Razem”

  2022.06.13

  Już po raz 26 osoby niepełnosprawne zawitały do Kowalewa Pomorskiego, aby 11 czerwca wziąć udział w Sportowych Spotkaniach Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem”. Impreza ma na celu integrację środowisk osób niepełnosprawnych oraz popularyzację kultury fizycznej. Na licznie wystawianych kiermaszach można było zakupić prawdziwe rękodzieła wykonane przez uczestników placówek skupiających osoby niepełnosprawne.

 • Bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych

  2022.06.13

  W imieniu Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym spotkaniu pn. ,,dzień dla organizacji pozarządowych”. Najbliższe spotkanie tematyczne zaplanowane jest 21 czerwca 2022 r. w Brodnicy, natomiast kolejne odbędą się kolejno 23  czerwca 2022 r. we Włocławku, 28 czerwca br. w Inowrocławiu.

 • XXVIII Zgromadzenie Ogólne Związków Powiatów Polskich

  XXVIII Zgromadzenie Ogólne Związków Powiatów Polskich

  2022.06.10

  W dniach 08.06.2022 i 09.06.2022 Starosta Franciszek Gutowski wraz z Wicestarostą Danutą Malecką uczestniczyli w XXVIII Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich, które odbyło w Mikołajkach.  Spotkali się tam między innymi włodarze powiatów, miast na prawach powiatu, przedstawiciele rządu, organizacji pozarządowych oraz eksperci. Obecnie trwająca na Ukrainie wojna wraz związane z nią wieloaspektowe wyzwania dla polskich samorządów były jednymi z przewodnich tematów zgromadzenia.

 • Informacja

  2022.06.10

   UWAGA

  Informujemy, że w dniu dzisiejszym,
  tj. 10 czerwca 2022 r.

  Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
  w Kowalewie Pomorskim z przyczyn niezależnych
  będzie czynny w godzinach 13.00-14.30.

   

  Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Stronicowanie